2008. január 18., péntek

Tiszta vizet a pohárba !

Új év- új élet. Elnézést e közhelyért. Néhány hónap után úgy döntöttem, mivel új évet írunk - erre is fogható - új stílust vinnék e blogozásba. Megismerkedhettünk - bár sajnos még elég egyoldalún - annyira, hogy ezentúl tegező formában folytatnám. A koccintás se maradjon el, mégha jelképesen is. Aki igényli, azzal akár személyesen. Jó lenne, ha egy kicsit aktivizálnátok magatokat és vissazjeleznétek arról, jó úton haladok-e ?

A legutóbbi témánál folytatva visszatérünk a vizes blokkra, ott is a lényegre. Akik olvastok, biztos, hogy számtalanszor hallottatok már a víz fontosságáról, ezzel korábban is csak módján kívántam untatni a türelmesebbjét. A korábbi cikkekben böngészve: ha már az ásványvíz sem az igazi, akkor mi is lehet a megoldás.

Természetesen a tisztított víz

Volt alkalmam néhány tisztító fajtát megismerni, ezért merem ajánlani az alábbit:

Miért jobb a víztisztító, mint a palackozott ásványvíz?

- A megtakarítás miatt! Számoljuk csak ki, hogy egy négytagú családban - akik komolyan veszik az ivást -, mennyi víz fogy el egy évben. Ha fejenként átlag 1,5 liter vízzel számolok, ami kb. 75 Ft-ba kerül, akkor 1,5 x 75 x 4 x 365 = 164.250,- Ft/év, amit elköltünk. Míg egy víztisztítóval 3 - 25 Ft között tudod előállítani a tiszta víz literjét. A legrosszabb esetben is spórolsz évi cirka 100.000,- Ft-ot. Ez egy nyaralás ára!
- A környezetvédelem miatt! Számoljunk megint egy kicsit, hogy egy négytagú család egy évben mennyi soha le nem bomló, környezetszennyező PET palackkal árasztja el a környezetét: 4 x 365 = 1.460 db.! Ezek előállítási ára fedezné 5 éhező kisgyermek egy napi ellátását!
Nem válsz soha meg nem fizetett rakodó munkássá! Gondolj bele, hogy egy évben hány tonnát mozgatsz meg ingyen az ásványvizes palack cipelésével! Ismét számolunk: 4 x 365 x 1,5 kg = 2.190 kg/év. Kell ez a Te gerincednek?
Nem mérgezed magad Phtallátokkal! Minden PET palack olyan anyagból készül, amelyből ki tudnak oldódni ún. ftálsavak, amelyek rákkeltőek és mérgezőek. Ezek aztán belekerülnek az ásványvizekbe és az élelmiszerekbe.
A tisztított víznek még a legjobb ásványvíznél is jobb az összetétele! Ugyanis jobban hasonlít a forrásvízhez, mint a valódi ásványvízhez. (A valódi ásványvizekről előző levelemben olvashattál).
Víztisztító technológiák

Napjainkban a legkülönfélébb víztisztítási, illetve szűrési eljárások ismertek és terjedtek el a gyakorlatban is. Ezeknek a hatékonysága a legegyszerűbb alapvető klórszűréstől a steril desztillált víz minőségig terjed. Nézzük a két legelterjedtebb technológiát:
1. Fordított ozmózis rendszerű víztisztítás
A fordított ozmózis technológiát a NASA fejlesztette ki, és idáig az amerikai hadsereg használta háborús övezetekben, vegyi és biológiai fegyverekkel szennyezett területen ivóvíz előállítására.
Az ozmotikus vízszűrő működése a természetből jól ismert folyamat, az ozmózis elvén alapul. Az ozmózis folyamatában a membrán átengedi az oldószert, de nem engedi át az oldott anyagot. Addig hígul az oldat, ameddig kiegyenlítődik a két oldal ozmotikus nyomása.
A fordított ozmózis során az alkalmazott nyomás segítségével az oldószer préselődik át a membránon, és ez lesz a tisztított víz. A vízvezetékből beáramló vizet a membrán kettéosztja tisztított vízre és a szennyező anyagokban feldúsult maradékra.
A vízminőség kb. olyan lesz, mint egy nagyon steril desztillált vízé.
2. Aktív szén alapú víztisztítás
Az aktív szenes víztisztító készülékek belsejében egy préselt szénszűrő található. Általában az alábbi szennyeződések szűrésére használható:
klór
klórszármazékok
nem oldott anyagok
kőolaj származékok
baktériumok, vírusok
nehéz fémek

A szénszűrés az egyik legrégibb technológia a víztisztítás történetében.
Ezekről az aktív szenes víztisztító készülékekről azt kell még tudni, hogy a vízben lévő "hasznos" ásványi anyagokat vagy egyáltalán nem szűrik ki, vagy csak nagyon kis mértékben. A "hasznos" szót azért tettem idézőjelbe, mert jelenleg komoly vita zajlik a szakemberek, és persze a potenciális vásárlók között is arról, hogy a vízben lévő ásványi anyagok mennyire hasznosak, vagy esetleg károsak az ember számára.
Ugyanis itt van a legnagyobb különbség az aktív szenes, és a fordított ozmózisos víztisztítás között.
Melyik a jobb víztisztítási technika?
Nos, erre a kérdésre nem szeretnék, és nem is lehet egyértelmű választ adni. A kérdés az, hogy Neked mi a fontos? Miben hiszel igazán, milyenek a beszerelési lehetőségeid, no és ami manapság nem elhanyagolható szempont, hogy mennyi pénzed van rá?
Nézzük az árakat először. A legolcsóbbak az aktív szenes víztisztító készülékek, 5-6.000,- Ft-tól 20-30.000,- Ft-ig terjed az áruk. A legdrágábbak pedig a fordított ozmózis rendszerű víztisztítók. Beszereléssel együtt nagyjából 100.000 Ft-tól indul az ár, a határ pedig a csillagos ég. De tényleg! Horror árakkal lehet találkozni, pedig nem tud semmivel sem többet, mint a 100.000,- Ft-os társa. Érdemes nagyon alaposan körülnézni annak, aki fordított ozmózisú víztisztítót szeretne, mert a legmagasabb áron értékesített készülékek a különböző többlépcsős ügynöki hálózatok víztisztító készülékei, semmivel sem nyújtanak többet, mint egy nem ilyen rendszerben értékesített készülék. Azonban a többszintű jutalékrendszer miatt igen magas árakat kénytelenek érvényesíteni a gyanútlan vásárlók felé. Ne hagyd magad megtéveszteni! Egyedülállóan jó minőségű készülékekkel kecsegtető, 3-5 éves garanciát ígérő ügynökök helyett nézz körül inkább az interneten. 50-100%-os megtakarítással ugyanilyen minőségű víztisztító készülékeket lehet találni pár perces kereséssel.
Az anyagi szempontokon túl egy másik fontos tényező az, hogy miben hiszel: az ásványi anyagoktól teljesen mentes steril desztillált vízben, amihez utólag adagolnak egy ásványi anyag kapszulából némi sót, hogy ne legyen teljesen „halott” a víz, vagy abban a vízben, ami tartalmazza az ivóvízre jellemző ásványi sókat, viszont nem biztos, hogy annyira steril.
Amennyiben el tudod fogadni azt, hogy olyan vizet igyál amelyben - az ÁNTSZ által kötelezően előírt utánsózó patron használatával is - alacsonyabb az oldott ásványi anyag tartalom, akkor mindenképpen jobb választás a fordított ozmózis rendszerű víztisztító készülék.
Amennyiben viszont jobban szeretnél a természetes vizekhez közelebb álló szerkezetű, „magasabb” (300-400 mg/liter) ásványi anyag tartalmú vizet, akkor egy aktív szenes víztisztító készüléken gondolkozz el inkább.
A lényeg az, hogy bármelyik víztisztítóval tisztított víz lényegesen jobb, mint a csapvíz, és sokkal jobb, mint bármelyik palackozott ásványvíz.
Mindenesetre az érdekes, hogy amióta megjelentek a piacon víztisztítók, az ásványvíz lobbi (Magyar Ásványvíz Szövetség), és a Vízműves lobbi (Magyar Viziközmű Szövetség) egymásnak ugrott nemrégiben. Akit érdekel ez a téma, az csemegézhet az alábbi linkek között:
Az én választásom
3 éve tanulmányozom a víztisztítókat. 3 év után most találtam meg az igazit.
Amíg kerestem-kutattam, sok olyat találtam, ami kiváló lett volna, ha:
  • nem olyan nagy
  • nem olyan drága

  • nem kellett volna szétzúzni hozzá a konyhám felét, hogy be tudjam építeni

  • nem lett volna olyan drága hozzá az alkatrész, és a cserélhető szűrők

  • jó lett volna az általa készített víz íze

  • forintban is ki lehetett volna fizetni, nem csak euróban

  • nem lett volna olyan rámenős és erőszakos az ügynök!
És még sorolhatnám. Aztán egyszer csak megtaláltam. Éppen az okinawai bennszülöttek irreálisan magas életkora után kutakodtam az interneten, amikor egészen véletlenül akadtam rá az ’okinawa’ szónak köszönhetően. Ugyanis ez a víztisztító okinawai Sango-korall kristályokat tartalmaz.
A dél-japán Okinawa korallszigetek lakóinak különösen magas a várható életkoruk, átlagosan mintegy 105 év. Ennek a világszerte egyedülálló jelenségnek az egyik magyarázata az ún. Sango-korallok szervezetre gyakorolt hatásában rejlik. Ezek a korallok, amelyek az ősóceán legprimitívebb mikroorganizmusai közé tartoznak, tudják az ásványion-tartalmat, és a pH-t szabályozni, illetve normalizálni.
Persze azonnal elkezdett érdekelni ez a víztisztító. Úgyhogy jobban utána néztem.
A korallokon kívül van még benne egy:




mikro-szivacsos szűrő, ami leszűri a szilárd szennyeződéseket, és a nehézfémeket
aktív szenes szűrő
ásványi szűrőréteg
mágnes gyűrűkkel ellátott szűrő rész
pi mag, aminek azt köszönhetjük, hogy a vizünk nem csupán tisztított víz, hanem pi víz is lesz egyben, aminek kiváló élettani hatásait azt hiszem nem kell bemutatnom.

Ezen kívül:
- megköti az enzimeket,
- szűri a gyógyszermaradványokat,
- más az élettani hatása, mint a többi víztisztító által készített vizeknek, mivel élő vizet produkál, nem csak „halott” tisztított vizet,
- nem kellett széttúrni a beszerelés miatt a konyhát, mivel kicsi, és elfér a konyhapulton, mégis 2 liter vizet letisztít nekem kevesebb, mint 10 perc alatt,
- hordozható, tehát levihetem a nyaralóba is, és nem a palackokat kell cipelnem,
- olcsóak hozzá az alkatrészek,
- és nem utolsó sorban rendelhető mellé egy optimalizáló, amely megnöveli a vizünk oxigén tartalmát, ami nagyon jó hatással van a sejtjeinkre (dolgozik még a rákos sejtek ellen is, úgyhogy kiváló kiegészítő terápiája a rákgyógyászatnak).
A PiMag® Vízszűrő rendszer mindössze 26.550,- Ft, a PiMag® Optimalizáló pedig 45.000,- Ft. Szerintem ez nagyon baráti ár, és nem kell egyszerre megvenni, külön-külön is rendelhető. (Forrás: http://www.5percegeszseg.hu/ hírlevele)
Majd a fejem vertem a falba: több, mint 10X-res áron vásároltunk kb. 3 éve egyet a háztartásunkba (egy éves részletre), igen jó márkát. Ahogy olvashatom az is csak "halott" vizet produkál. Az íze sem az igazi. De a lábam nem lógatom, nekem is kell egy ilyen !

Nincsenek megjegyzések:

Noni, aloe, ganoderma és a többiek ....

 Ki ne hallott volna ezen összetevőkről és csodálatos hatásaikról. Sokszor cégek alakulnak egy-egy különleges hatású összetevőre és e köré f...